calldocumentfacebookmessagemypartnerwindowsapplegoogleplayworkerroutecoinspinterestplaysearchsmartphonetwittercaraccordeonvideoarrowarrowdownloaddownloaduploadsection_scrollerglobemapIcon-Shop-Websitecontactenergyhomebridgeshighrisetunnelmininghousearrow-uparrow-downarrow-leftarrow-leftarrow-circle-rightchevron-right-circleuserexternlinkcartissuuclosekeystarweb

Doka interneta veikals tiek atvērts jaunās valstīs

26.08.2021 | Press
Jau labu laiku būvniecības nozarē vērojams B2B e komercijas uzplaukums, un e-komercijai jau pašlaik ir neapstrīdami svarīga loma rūpniecības vidē. Kopš pagājušā gada, kad pasaule piedzīvoja pandēmiju, e-komercija ir kļuvusi vēl nozīmīgāka un ir viena no aktuālākajām tēmām. Pateicoties savam interneta veikalam un myDoka klientu portālam, Doka dažu pēdējo gadu laikā ir izveidojis iespaidīgu un veiksmīgu pārdošanas un klientu apkalpošanas mijiedarbību. Līdz 2021. gada beigām Doka atvērs savu interneta veikalu vēl septiņās valstīs.
Ļoti grūti iedomāties pasauli, kurā nav iespējams ērti iegādāties grāmatas vai rezervēt viesnīcas numuru tikai ar dažiem klikšķiem. Pēc Statista aplēsēm, vairāk nekā 40 % interneta lietotāju visā pasaulē ir iegādājušies preces vai pakalpojumus internetā, un šis skaitlis nepārtraukti pieaug. Šī tendence izpaužas arī būvniecības nozarē. Saskaņā ar vadības konsultāciju uzņēmuma Roland Berger veikto pētījumu “Izmaiņas, ko rada e-komercija B2C/B2B tirgus struktūrās” līdz 2030. gadam 25 % visu ieņēmumu būvniecības nozarē tiks gūti internetā.

Tirgus izpētes aģentūras Sapio Research veiktajā aptaujā, kurā piedalījās 300 B2B organizācijas (ceturtdaļa no kurām pārstāvēja būvniecības nozari) no Eiropas, ASV, Austrālijas un Jaunzēlandes, 84 % būvniecības uzņēmumu visā pasaulē pieņem, ka nākotnē tie pārdos visu savu produktu klāstu internetā. Tas nozīmē, ka būvniecības nozare apsteidz citas rūpniecības nozares (piemēram elektronikas nozari — 72 %, autotransporta nozari — 60 %) un ievērojami pārsniedz vidējo rādītāju pasaulē — 72 %.

Tiešsaistes komercija ir nojaukusi starptautiskās robežas, un daudzi uzņēmumi ir sākuši paplašināties jaunos tirgos. Tā rezultātā e-komercija ir kļuvusi par svarīgu elementu daudzu uzņēmumu biznesa izaugsmes stratēģijā. Racionalizācija un laika ietaupījums tiek minēti kā sevišķi svarīgi B2B e-komercijas risinājumu faktori un priekšrocības. It īpaši būvniecības nozarē ir svarīgi samazināt manuālās datu kļūdas, vienkāršot sistēmas administrēšanas prasības un optimizēt tālpārdošanas darījumu apstrādi.

Doka sniedz pakalpojumus ne tikai jebkura lieluma klientiem, bet arī plašam būvprojektu klāstam. Tas ietver virkni dažādu prasību. Lielu būvniecības projektu būvobjektu vadītājiem bieži nepieciešams atbalsts, izvēloties produktus, vai konsultācijas par to, vai aprīkojumu labāk iegādāties vai nomāt. Doka pārdošanas nodaļa parūpējas par šo klientu īpašajām prasībām un nodrošina vadību visos pārdošanas procesa posmos. Savukārt pieredzējuši pircēji, kuri pārvalda mazākus, vienkāršākus būvprojektus, parasti jau zina, kas viņiem vajadzīgs. Interneta veikals piedāvā plašu preču un pakalpojumu klāstu, pārskatāmāku krājumu apjomu un ātrāku pasūtīšanas procesu.

“Procesa pētījumā mums izdevās pierādīt, ka, iepērkoties interneta veikalā, gan klienti, gan mēs būtiski ietaupām iekšējā norēķinu procesā. Taču vēl svarīgāk ir tas, ka mūsu klienti jebkurā brīdī un neatkarīgi no mums var pasūtīt visbiežāk nepieciešamās preces. Šādas ērtības viņiem kā fiziskām personām jau sen ir ierasta parādība, un mēs zinām, ka viņiem tas ir vienlīdz svarīgi arī darba dzīvē. Klientu atsauksmes runā pašas par sevi. Šī iemesla dēļ mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot e-komercijas piedāvājumu saviem klientiem,” stāsta Džeralds Hērings, Doka e-komercijas nodaļas direktors.

Viens no Doka un tā tiešsaistes piedāvājumam atšķirīgiem aspektiem ir nomas pakalpojumi, kas ir piedāvātie dažās valstīs. Tas nozīmē, ka sienu un griestu pārsegumu veidņus, būvniecības piederumus un drošības sistēmas var ne tikai iegādāties Doka interneta veikalā, bet arī iznomāt.

Klientu apkalpošanas kvalitāte — interneta veikala prioritāte
2016. gads uzņēmumam Doka bija aizraujošs, jo durvis vēra tā pirmais interneta veikals Austrijā un Vācijā. Pagājuši pieci gadi, un tagad interneta veikali ir pieejami 26 valstīs visā pasaulē, savukārt līdz 2021. gadam to būs vairāk nekā 30. Līdz šim ir reģistrējušies vairāk nekā 9600 lietotāji, kas pārstāv 8000 klientus, un ir apstrādāti aptuveni 7000 pasūtījumi. Vispirktākie produkti ir komponenti un veidņu piederumi. “Interneta veikalā mēs iegādājāmies šādas preces: standarta trīsslāņu saplākšņa plātnes, siju un stiprinājumu uzstādīšanas piederumus un konusus stiprinājumu uzstādīšanai objektā. Iepērkoties Doka interneta veikalā, visvairāk mūs pārsteidza tas, cik vienkārši bija veikt pirkumu un noformēt pasūtījumu, kā arī pasūtījuma apstrādes ātrums. Doka interneta veikals izturēja pārbaudījumu spīdoši,” stāsta Kriss Četruljo, iepircējs no Toto Costruzioni Generali SpA.

Tiešsaistes piedāvājums klientiem ir pieejams jebkurā diennakts laikā no visām izplatītākajām ierīcēm (datora, planšetdatora, viedtālruņa) un operētājsistēmām, apmeklējot shop.doka.com. Te pircēji atradīs atjauninātu pārskatu par preču klāstu, to pieejamību un cenām. Turklāt veikals arī sniedz ieteikumus par piederumiem un papildkomponentiem, kas viņiem varētu būt nepieciešami, tādēļ preču meklēšana ir daudz efektīvāka. Tematiski pirkumu saraksti vienkāršo tradicionālo iepirkšanos internetā.

“Esmu ļoti apmierināts ar Doka interneta veikalu. Tajā viss ir ideāli pārskatāms. Manuprāt, tas ir ļoti efektīvs, lietotājam draudzīgs un pārredzams, kad pasūtu nepieciešamos veidņu izstrādājumus. Pasūtījumi vienmēr tiek izveidoti automātiski un elastīgā veidā. Man patīk tas, ka tad, kad ienāku veikalā, lai pasūtītu preces, varu izvēlēties konkrētu centru/būvobjektu un tuvāko iespējamo datumu materiālu saņemšanai. Tas nozīmē, ka mēs varam sistemātiski parūpēties par uzņēmuma loģistikas vajadzībām. Interneta veikalā jebkurā brīdī varu aplūkot pasūtījumu vēsturi, piemēram, tādu informāciju kā apstiprinājums, pavadzīme un rēķins. Varu apstiprināt, ka esmu patiešām apmierināts ar Doka interneta veikalu, un domāju, ka tam ir nākotne,” stāsta Daniels Čabada no Destav, spol. s. r.

Pēc pasūtījuma veikšanas klienti var sekot tā statusam tiešsaistē. Klients var izvēlēties tiešo piegādi vai saņemt pasūtījumu Doka filiālē. Klienta rīcībā ir personīgais Doka konsultants un interneta veikala palīdzības tālruņa līnija, kur var saņemt atbildes uz jautājumiem vai konsultāciju.

myDoka sniedz ieskatu būvobjektā
Kopš klientu portāla atvēršanas 2012. gadā myDoka ir izmantojuši aptuveni 5000 lietotāju 23 valstīs. Tiešsaistes portālā klienti var ātri un visu diennakti piekļūt svarīgiem datiem par projektu un būvobjektu, kas ietaupa laiku un samazina izmaksas. No plānošanas un analīzes līdz kontrolei — te vienmēr pieejama jaunākā informācija par preču krājumiem un darījumiem. Tas nozīmē, ka klientam ir precīzs pārskats par preču plūsmām un krājumu apjomu.

Vairs nav jātērē laiks pavadzīmju, atpakaļatdošanas veidlapu un rēķinu salīdzināšanai, jo myDoka portālā ar dažiem klikšķiem var noskaidrot, kāds veidņu materiāls un kādā daudzumā ir pieejams objektā. Tā ir liela priekšrocība, jo ļauj optimizēt veidņu daudzumu. Ja projektam vai krājumiem nepieciešami papildu materiāli, klients tos var ātri un ērti pasūtīt interneta veikalā savā myDoka profilā. Intuitīvais dizains ir pieskaņots Doka interneta veikala noformējumam, lai stiprinātu saikni ar tiešsaistes komerciju. Vēl viena noderīga portāla funkcija ir iespēja ērti noorganizēt materiālu atpakaļatdošanu vai ātri nogādāt materiālus no viena būvobjekta citā.

This could also be of interest for you:

Spitallamm dam: Doka makes a lasting impact on Swiss energy future

14.09.2022 | Press

Doka boosts construction site safety with Xsafe Catch Fan

19.08.2022 | Press

Stay in the loop and subscribe to our Press Newsletter!

To the registration form

Do you have any questions on the article? Get in touch with us!

Fields marked with * are required.
* Please fill out all required fields!
Message could not be sent – please try again a little later!