calldocumentfacebookmessagemypartnerwindowsapplegoogleplayworkerroutecoinspinterestplaysearchsmartphonetwittercaraccordeonvideoarrowarrowdownloaddownloaduploadsection_scrollerglobemapIcon-Shop-Websitecontactenergyhomebridgeshighrisetunnelmininghousearrow-uparrow-downarrow-leftarrow-leftarrow-circle-rightchevron-right-circleuserexternlinkcartissuuclosekeystarweb

Internetinė „Doka“ parduotuvė jau veikia daugelyje šalių

Press
Jau kurį laiką statybos pramonėje stebimas elektroninės „verslas verslui“ (toliau – B2B) prekybos klestėjimas. Tai neabejotinai svarbi pramonės struktūros dalis. Praėjusiais metais pasaulį paralyžiavus pandemijai, el. prekybos svarba dar labiau išaugo ir šiuo metu ji yra viena dažniausiai aptariamų temų. Pristačius internetinę parduotuvę ir klientų portalą „myDoka“, įmonei „Doka“ per pastaruosius kelerius metus sėkmingai pavyko suderinti pardavimą ir klientų aptarnavimą. Iki 2021 m. pabaigos „Doka“ internetinės parduotuvės veiks dar septyniose šalyse.
Jau beveik neįmanoma įsivaizduoti pasaulio, kuriame nebūtų galima įsigyti knygų ar patogiai užsisakyti viešbučio kambarį internetu. Anot „Statista“, prekių ar paslaugų internetu įsigijo daugiau kaip 40 proc. interneto naudotojų ir šis skaičius nuolatos auga. Ši tendencija pastebima ir statybų pramonėje. Vadybos konsultantų paslaugas teikiančios įmonės „Roland Berger“ atlikto tyrimo „Changes to the B2C/B2B Market Structures through E-Commerce“ duomenimis, iki 2030 m. 25 procentai visų statybos pramonės pajamų bus gaunamos per internetinės prekybos platformą.

Remiantis tyrimu, kuriame dalyvavo 300 Europos, JAV, Australijos ir Naujosios Zelandijos B2B organizacijų (ketvirtis jų iš statybos pramonės), ir kurį atliko rinkos tyrimų agentūra „Sapio Research“, 84 procentai statybos įmonių visame pasaulyje mano, kad ateityje visą savo produktų portfelį pardavinės internetu. Šiuo atžvilgiu statybų pramonė lenkia kitus pramonės sektorius (pvz., elektronikos pramonė – 72 procentai, automobilių pramonė – 60 procentų) ir ženkliai viršija pasaulinį 72 procentų vidurkį.

Internetinė prekyba ištrynė tarptautines sienas ir daug įmonių savo veiklą ėmė plėsti į naujas rinkas. Todėl dabar e. prekyba yra svarbi daugelio įmonių verslo augimo strategijos dalis. Konkrečiau, svarbiais B2B e. prekybos sprendimų veiksniais ir privalumais minimi racionalizavimas ir laiko taupymas. Ypatingai daug dėmesio statybos pramonėje skiriama siekiant sumažinti klaidų tikimybę duomenis įvedant rankiniu būdu, supaprastinti sistemos administravimą ir optimizuoti pardavimų telefonu ar internetu apdorojimą.

„Doka“ ne tik teikia paslaugas įvairių dydžių įmonėms, bet ir padeda įgyvendinti įvairius statybos projektus. Todėl natūraliai susiduria su skirtingais reikalavimais. Didelių statybos projektų vadovams dažnai reikia padėti išsirinkti tinkamus produktus arba patarti, ar įrangą geriau pirkti, ar nuomoti. „Doka“ pardavimo skyrius pasirūpina šiais konkrečiais klientų poreikiais ir lydi juos viso pardavimo proceso metu. Patirties turintys pirkėjai, kurie vadovauja mažesniems, paprastesniems statybos projektams, paprastai iškart žino, ko jiems reikia. Internetinėje parduotuvėje siūlomas didelis asortimentas, joje patogiau peržiūrėti atsargų kiekį, o užsakymo procesas yra spartesnis.

„Atlikę procesų tyrimą, nustatėme, kad perkant internetinėje parduotuvėje, dėl vidinio atsiskaitymo proceso ženklią sumą sutaupo ne tik mūsų klientai, bet ir mes. Tačiau dar svarbiau yra tai, kad klientai dažniausiai naudojamus produktus gali užsisakyti bet kuriuo metu ir be mūsų pagalbos. Klientai jau seniai pripratę naudotis šiuo patogumu kaip privatūs asmenys, bet taip pat žinome, kad tokį apsipirkimo procesą vertina ir darbe. Klientų atsiliepimai viską pasako. Štai todėl nuolatos stengiamės tobulinti klientams teikiamas e. prekybos paslaugas“, – teigė e. prekybos skyriaus vadovas Gerald Haring.
„Doka“ ir jos siūlomos internetinės paslaugos išsiskiria tuo, kad kai kuriose šalyse įrangą galima išsinuomoti. Tai reiškia, kad sienų ir perdangų klojinius, pagalbinius statybos reikmenis ir saugos
priemones iš internetinės „Doka“ parduotuvės klientai gali ne tik įsigyti, bet ir išsinuomoti.

Internetinėje parduotuvėje didžiausias dėmesys skiriamas klientui
2016 m. įmonei „Doka“ buvo reikšmingi, nes pradėjo veikti pirmosios internetinės parduotuvės Austrijoje ir Vokietijoje. Praėjus penkeriems metams, internetinės parduotuvės veikia 26 pasaulio šalyse, o iki 2021 m. pabaigos iš viso turėtų veikti daugiau kaip 30 šalių. Iki šiol iš 8 000 klientų užsiregistravo daugiau kaip 9 600 naudotojų ir apdorota maždaug 7 000 užsakymų. Daugiausia parduodama komponentų ir klojinių priedų. „Iš internetinės parduotuvės įsigijome štai ką: bazines klojinių plokštes 3S, strypų bei armatūros tvirtinimo priedų ir kūgių patiems tvirtinimo priedams darbo vietoje sumontuoti. Mums labiausiai patinka tai, kad internetinėje „Doka“ parduotuvėje labai lengva pirkti ir užbaigti užsakymą, o pats užsakymas labai greitai apdorojamas. Internetinė „Doka“ parduotuvė pateisino visus mūsų lūkesčius“, – teigė pirkėjas Chris Cetrullo iš „Toto Costruzioni Generali SpA“.

Klientai mūsų asortimentą gali peržiūrėti bet kuriuo paros metu, naudodami įprastinius įrenginius (kompiuteryje ar išmaniajame telefone) ir operacinę sistemą. Tereikia atsidaryti svetainę shop.doka.com. Čia jie ras naujausią produktų asortimentą, sužinos jų kiekį sandėlyje ir kainas. Be to, parduotuvė rekomenduoja priedus ir pagalbinius reikmenis, kurių gali prireikti įsigyjant vieną ar kitą produktą, tad prekių paieška yra dar efektyvesnė. Apsipirkimo internetu procesą supaprastina ir tai, kad prekės suskirstytos į teminius sąrašus.

„Esu labai patenkintas internetine „Doka“ parduotuve. Joje viskas puikiai išdėstyta. Užsisakant reikiamus klojinių produktus, procesas labai efektyvus, paprastas ir skaidrus. Užsakymai sukuriami automatiškai ir pagal mano poreikius. Man patinka tai, kad įvedus užsakomus produktus, galiu pasirinkti konkretų centrą / darbo vietą ir artimiausią galimą datą medžiagoms paimti. Tai reiškia, kad visada galime planuoti savo įmonės logistikos poreikius. Internetinėje parduotuvėje galiu bet kada pasižiūrėti užsakymo istoriją ir sužinoti, ar užsakymas patvirtintas, pasitikrinti važtaraščius ir sąskaitą faktūrą. Galiu pakartoti, kad esu labai patenkintas internetine „Doka“ parduotuve ir manau, kad jos laukia puiki ateitis“, – teigė Daniel Chabada iš „Destav, spol. s r.“.

Užsisakę, klientai užsakymo būseną gali stebėti internetu. Užsakymai gali būti pristatyti tiesiogiai klientui arba juos galima atsiimti viename iš „Doka“ filialų. Į kilusius klausimus atsakys arba patars asmeninis „Doka“ klientų specialistas ir internetinės parduotuvės pagalbos linijos konsultantas.

„myDoka“ – reikiama informacija apie statybvietę
Nuo 2012 m., kai buvo pristatytas klientų portalas, „myDoka“ naudojasi 5 000 naudotojų iš 23 šalių. Internetiniame portale klientai greitai ir bet kuriuo paros metu gali pasiekti svarbią projekto ir statybvietės informaciją – o tai taupo laiką ir mažina išlaidas. Nuo planavimo ir analizės iki valdymo – portale klientai visada ras naujausią informaciją apie inventorių ir atliktas operacijas. Vadinasi, jie visada žinos konkrečią informaciją apie prekių srautus ir turimas atsargas.

Užuot gaišę laiką lygindami važtaraščius, grąžinimo formas ir sąskaitas faktūras, naudodami „myDoka“ klientai keliais spustelėjimais gali sužinoti, kokios ir kiek klojinių medžiagos tuo metu yra jų statybvietėje. Tai puikus portalo privalumas, nes klientai gali optimizuoti klojinių kiekius. Jei projektui įgyvendinti arba sandėliavimui reikia papildomų medžiagų, klientas gali lengvai ir greitai jas užsakyti internetu per „myDoka“. Intuityvus portalo dizainas atkartoja internetinės „Doka“ parduotuvės stilių, taip siekiant sustiprinti sąsają su internetine prekyba. Kita naudinga portalo funkcija yra ta, kad medžiagas labai paprasta grąžinti arba persiųsti į kitą statybvietę.

This could also be of interest for you:

Doka acquires 100% stake of scaffolding company AT-PAC

02.02.2023 | Press

Call for Ideas for Sustainable Solutions for the Building Lifecycle

09.12.2022 | News

Stay in the loop and subscribe to our Press Newsletter!

To the registration form

Do you have any questions on the article? Get in touch with us!

Fields marked with * are required.
* Please fill out all required fields!
Message could not be sent – please try again a little later!